Cestovné poistenie online a jeho cena

Cestovné poistenieAj v tomto jesennom období sa oplatí cestovať. Toto počasie je práve vhodné na spoznávanie miest, už sa asi nevykúpete v mori, ale vyhnete sa náporu turistov a aj ceny po hlavnej sezóne sú už nižšie. Niektorí pre zmenu plánujú už zimnú dovolenku na lyžiach, alebo chcú stráviť Vianoce či osláviť príchod nového roka niekde v teple a pozerajú sa po nejakej exotickej destinácii. A niektorí už dokonca plánujú letnú dovolenku na ďalšiu sezónu a chcú vystihnúť čo najlepší first moment. V každom prípade je jedno, kam sa chystáte vycestovať a za akým účelom, zabudnúť by ste však nemali uzatvoriť cestovné poistenie online.

Cestovné poistenie je vhodné na dovolenku na Slovensku, ale aj v zahraničí

Podcenenie cestovného poistenia by sa vám nemuselo vyplatiť. Tak, ako sa vám môže niečo prihodiť aj doma, tak na vás nástrahy číhajú aj v zahraničí. Len tam by vás to mohlo vyjsť oveľa drahšie, ak by ste nemali uzatvorené cestovné poistenie.

Klasický balík cestovného poistenia zahŕňa predovšetkým preplatenie liečebných nákladov. To znamená, že poisťovňa preplatí všetky finančné prostriedky, ktoré vám vznikli s nutnosťou zdravotného ošetrenia. Často sa stáva, že platbu za ošetrenie si od vás vypýta už lekár v nemocnici. Ak neviete, či hneď zaplatiť alebo to za vás urobí poisťovňa, obráťte sa na asistenčné služby. V podstate platí, že väčšie sumy si lekár vyúčtuje a zašle faktúru rovno vašej poisťovni na preplatenie. Je preto ale potrebné, aby ste so sebou mali doklad o uzatvorení cestovného poistenia a taktiež číslo na asistenčnú službu. Ak by ste zaplatili nejakú sumu priamo lekárovi, uschovajte si o tom doklad a po návrate domov vydokladujete túto sumu poisťovni.

Rôzne balíky poistenia

Ďalšia ponuka cestovného poistenia je závislá na jednotlivých poisťovniach. Každá ponúka vlastné balíky poistenia, preto je dobré, aby ste si dopredu urobili malý prieskum a zistili, ktoré vám bude najviac vyhovovať. V súčasnosti na Slovensku poskytuje cestovné poistenie až 12 poisťovní. Vyberať si teda máte z čoho. Poisťovne poskytujú naozaj širokú škálu poistenia, keďže množstvo klientov využívajúcich toto poistenie narastá. Vo väčšine prípadov poisťovne majú vo svojej ponuke okrem už spomínaného krytia liečebných nákladov a asistenčných služieb aj možnosť poistenia seniorov, či skupiny osôb. Taktiež viaceré poisťovne poskytujú poistenie takzvaných rekreačných športov už v základnom poistení, takými myslíme napríklad:

 • plážový volejbal,
 • golf,
 • cykloturistiku a podobne.

Samozrejmosťou je ponuka viacerých pripoistení, ako je:

 • poistenie batožiny,
 • úrazu,
 • zodpovednosti za škodu,
 • poistenie dovolenkovej domácnosti,
 • pripoistenie extrémnych športov a podobne.

Každá poisťovňa samozrejme poskytuje aj rôzne zľavy, napr. pre deti, pre rodiny, pre držiteľov mládežníckych kariet, alebo za uzatvorenie poistenia online. Ak chcete získať všetky relevantné informácie, nemusíte prehľadávať všetky stránky poisťovní, ale postačí vám nájsť na internete nástroj kalkulačka. Ten vám uľahčí vaše hľadanie. Jednoducho zadáte všetky informácie a vaše požiadavky do formulára a na jednom mieste sa vám zobrazia všetky ponuky s cenami poistenia. Pri každej ponuke budete mať aj uvedené, čo všetko je súčasťou cestovného poistenia.

Kalkulačka cestovného poistenia

Doktor v nemocniciA ako taká kalkulačka vlastne funguje? Je to veľmi jednoduché. V prvom kroku budete musieť zadať, či chcete uzatvoriť krátkodobé alebo celoročné poistenie. Krátkodobé cestovné poistenie sa vám oplatí len ak vycestujete počas roka iba raz, ak totiž cestujete viackrát počas roka, aj keď iba na krátke výlety, viac sa vám oplatí uzavrieť poistenie, ktoré vám bude platiť počas celého roka. Oplatí sa vám to ako finančne, tak aj ušetríte čas, keďže nebudete musieť myslieť na poistenie pred každou jednou cestou. Ak si zvolíte celoročné poistenie, budete musieť zvoliť aj typ poistenia, čiže opakované cesty alebo dlhodobý pobyt.

Ďalej uvediete miesto pobytu. Môžete tu uviesť konkrétnu krajinu, ale takisto aj zónu. Tu si môžete zvoliť Európu, svet mimo USA a Kanady alebo celý svet. Potom ešte uvediete typ cesty, kde máte na výber turistiku alebo pracovnú cestu a nakoniec platnosť poistenia a počet poisťovaných osôb. V ďalšom kroku uvediete dátum narodenia poisťovaných osôb a potom si už volíte konkrétne náležitosti vášho cestovného poistenia. V prvom rade si môžete poistiť športové aktivity, pričom si môžete navoliť buď bežné rekreačné aktivity, zimné športy alebo rizikové a súťažné športy. Medzi ďalšie pripoistenia, ktoré si môžete navoliť, patria tieto:

 • úrazové poistenie,
 • poistenie zodpovednosti za škodu,
 • poistenie batožiny a vecí osobnej potreby,
 • poistenie záchranných akcií horskej služby,
 • poistenie právnej ochrany v zahraničí,
 • poistenie storna zájazdu
 • a poistenie chronických ochorení.

Pri každej tejto možnosti máte aj uvedené informácie, čo vlastne dané pripoistenie kryje. Skúste pozrieť aj najlacnejšie poistenie auta.

Po vyplnení všetkých týchto údajov sa vám zobrazia všetky ponuky zoradené od tej najlacnejšej. Pri každej je samozrejme popis, čo všetko je v rámci balíka poistenia zahrnuté. Pokiaľ si z tejto ponuky vyberiete tú najvýhodnejšiu, tak už len vyplníte vaše osobné údaje, ktoré sú potrebné k uzatvoreniu zmluvy. Takto jednoducho dokážete uzatvoriť cestovné poistenie ušité vám na mieru cez internet.

Zdroj: https://dennikn.sk/blog/2454312/uzitecny-webinar-o-cestovnim-pojisteni/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *